Lørdag er det klart for finale i Parodi Grand Prix etter flere års corona-dvale. Her kan du se juryen som skal avgjøre hvem som har årets beste Melodi Grand Prix-parodi.

Prisbelønnet musiker med hele fem Spellemannspriser i bagasjen; fire med Enslaved og én med Audrey Horne. Han er også kjent som produsent og lydtekniker, og er medeier i Conclave & Earshot Studios i Bergen. Hardrock-gutter er tydeligvis svake for glitter og glamour, for dette er Herbrands femte finale som PGP-dommer.

Komiker som gjerne kalles gudfaren for stand-up i Bergen. Var med å starte Stand Up Bergen for snaut tjue år siden. Er i høst aktuell med showet «Var det dumt det?!» på Ole Bull Scene. Dette er Christoffers debut som PGP-dommer, og vi gleder oss over å få ham med på galskapen.

Tone elsker MGP, ESC, PGP, paljetter og vindmaskin, er medlem av Grand Prix-klubben og reiser Europa rundt for å ta del i Eurovision-moroa. Hun var med folkejuryen i årets utgave av Adresse Torino på NRK, og har deltatt i PGP-juryen ved flere anledninger.

Artist og låtskriver med et bankende hjerte for samfunnets svakeste. Marthe har gitt seks album, hvorav det første ga henne Spellemannpris for beste nykommer i 2005. Hennes siste album, «Tilbakestilling», var i vår nominert for Spellemannsprisen 2021. Hun deltok også i Melodi Grand Prix i 2012 med låten «Si». Dette er hennes tredje gang som jurymedlem i PGP-finalen.

Anders er en høyprofilert Melodi Grand Prix- og Eurovisionekspert, og skribent for Norges største Eurovision-nettsted, ESCNorge.no. Han har bakgrunn som journalist, programleder, gestaltterapeut og komiker med blant annet en rekke NRK-produksjoner på samvittigheten. Dette er første gang han er med i juryen i PGP-finalen. (Foto: Kristin Aafløy Opdan)

Allsidig journalist, programleder og programskaper fra NRK, kjent fra bl.a. Vestlandsrevyen, Norge i dag og Dagsrevyen. Øyvor har deltatt juryen i PGP-finalen hele seks ganger, og vi er glade for at hun igjen sprer sin smittende glede over PGP-sirkuset.

Hele Norges Eli Kari er igjen klar for PGP-juryen, hvor hun har deltatt en rekke ganger tidligere, senest i 2016. Hun stod også for pauseunderholdningen i den aller første PGP-delfinalen i 2005. Eli Kari er forfatter, redaktør og programleder, i tillegg til å være værpresentatør på TV2. I fjor var hun også med i Farmen Kjendis.

Årets juryformann er tidligere PGP-deltaker. Han var sist med i 2019, og har en andreplass i 2010 som beste resultat. Han er dessuten leder for Bergens eneste idrettslag for skeive; Raballder Bergen. Han er vant til å lede PGP-juryen med ustø hånd; dette er nemlig sjette gang han er juryformann for PGP.

Publikum er med på å avgjøre årets vinner gjennom SMS-avstemming. Stemmeinfo vil oppgis underveis i showet.
Billetter til showet er tilgjengelig hos Ticketmaster.
Leave a Reply